Турција и Чешка го ратификуваа пристапниот протокол за НАТО

Со ратификацијата на пристапниот протокол за НАТО од страна на Чешката Република и Турција остануваат уште осум земји кои во нивните парламенти треба да дадат зелено светло за членството на Македонија во алијансата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер