Кејт Мери Брнс е новиот американски амбасадор во земјава

Таму каде што застана Џес Бејли, продолжува Кејт Мери Брнс. Новата американска амбасадорка во земјава ги предаде акредитивите на претседателот Пендаровски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер