Борисов до Пендаровски: Дојди си тука кај нас

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Борисов на маргините на самитот во сараево го покани македонскиот Претседател Пендаровски да остане во друштво со него и со српската Премиерка, Брнабиќ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер