Пратениците на „генерална проба“ пред утрешната расправа за реконструкција на Владата

Расправата во Комисијата за образование се претвори во генерална проба за утрешната собраниска седница за реконструкцијата.Власта и опозицијата жестоко се судрија и за предложените кадровски промени, но и за начинот на владеење на СДСМ и ДУИ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер