Столтенберг се надева дека Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО до декември

Германија е силен поддржувач на земјава за членство во Европската Унија – вакво уверување доби претседателот Пендаровски на средбата со неговиот германски колега Франк Валтер Штајнмајер. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер