Големо невреме направи пустош во Канатларци

Од 2000 хектари засадени со бостан,пипер и тутун над 70 отсто се уништени по синоќешното невреме што го зафати атарот од селото Канатларци и на места од битолскиот дел од Пелагонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер