Аналитичарите оценуваат дека промените не ги оправдаа очекувањата

Предложената владина реконструкција не ги исполни во целост очекувањата на јавноста за т.н. метла, ценат политичките аналитичари ден по доставувањето на предлогот на премиерот Зоран Заев за смени во министерските редови. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер