Заменик министерот за образование Петар Атанасов си поднесе оставка.

Еден ден откако премиерот Зоран Заев го достави предлогот за владина реконструкција, заменик министерот за образование Петар Атанасов си поднесе оставка. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер