Дали „метлата“ во Владата е доволна и ќе донесе промени во владеењето?

Еден ден откако премиерот Зоран Заев го достави предлогот за владина реконструкција, заменик министерот за образование Петар Атанасов си поднесе оставка. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер