Еуфорија на улиците на Истанбул, масовно се слави поразот на Ердоган на локалните избори

Истанбул доби нов градоначалник – опозицискиот кандидат Екрем Имамоглу на прегласувањето од изборите во март ја зацврсти победата над против кандидатот и екс премиер Бинали Јилдирим. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер