Димитров: Без преговори годинава, не можеме да разговараме за ЕУ перспектива

Ако нема датум за преговори во октомври, тоа ќе значи дека не постои европска перспектива – порача од Стокхолм шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер