Културните работници со апел до Заев: Метлата да не го „чепка“ МКЦ

Метлата од власта да не го потфати МКЦ – ваков апел упатија повеќе од 250 културни работници преку отворено писмо до премиерот Зоран Заев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер