Каков заклучок Македонија ќе добие на советот за општи работи во вторник?

Каков заклучок можеме да очекуваме во вторник на советот на министри на ЕУ, можно ли е одвојување на Македонија од Албанија од пакетот за проширување. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер