Тимоние не го открива ставот на Париз во однос на датумот за преговори

Официјален Париз се уште држи неизвесност околу прашањето дали Македонија наесен со датум за преговори ќе го продолжи евроинтеграцискиот пат. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер