„Бакхи-краток преглед на распадот" на Битолскиот театар најдобра на МТФ „Војдан Чернодрински"

„Бакхи краток преглед на Распадот“ во изведба на Народниот театар од Битола е најдобрата претстава на годинашниот театарски фестивал Војдан Чернодрински. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер