„Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг од ББ на ББ+

По тринаесет години агенцијата Фич го зголеми кредитниот рејтинг на земјава од ББ на ББ+. Ова големо признание според министерот за финансии Тевдовски позитивно ќе влијае на целокупната економија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер