Свечена академија по повод 70 години од основањето на УКИМ

Со настап на хорот ,,Драган Шуплевски” и Симфонискиот оркестар на Факултетот за музичка уметност, во салата на Филхармонија вечерва се одржа свечена академија по повод 70 години од основањето на универзитетот Свети Кирил и Методиј. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер