Владејачката СДСМ се подели околу формирањето на агенцијата за национална безбедност

Наместо досегашните 800 вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, новата Агенција за национална безбедност ќе брои само околу 350. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер