Регулаторна уверува дека нема да има ценовен шок за бензините

Регулаторната комисија за енергетика не ги прифати високите барања на трговците со нафтени деривати. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер