Бугарскиот маратонец Красимир Георгиев во Драч ќе биде пречекан од Заев, Борисов и Рама

Бугарскиот маратонец Kрасимир Георгиев, кој трча долж трасата на коридорот осум, утринава влезе во земјава преку граничниот премин Деве Баир. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер