Адеми : ДУИ беше актовна во поддршката за Пендаровски , а доказ е неговата победа

Шефот на изборниот штаб на ДУИ , Арбр Адеми изрази задоволство од текот на изборите. Вели дека не станува збор за бојкот на ДУИ на овие избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер