Нема поместување околу клучните разлики за Законот за јавно обвинителство

Амандманите на Предлог законот за Јавно обвинителство со кој се регулира и статусот на СЈО од ВМРО ДПМНЕ се неприфатливи за Министерството за правда. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер