Што покажаа денешните анкети за претседателските кандидати пред првиот круг?

Кандидатот на власта Стево Пендаровски во благо водство пред кандидатката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска за иден претседател. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер