Морбилите не стивнуваат – ќе биде ли прогласена епидемија во целата земја?

Во првите три месеци од годинава Државниот санитарен здравствен инспекторат поднел 20 пријави за родители кои не ги вакцинирале своите деца против мали сипаници. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер