Локализиран пожарот кај Росоман

Неколку пожари зафатија делови од земјава во изминатото деноноќие. Најголемиот беснееше кај Манастирец, општина Росоман. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер