Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата кај Ласкарци

Неисправните сопирачки и брзото возење се причина за трагичната несреќа на автобусот на Дурмо Турс кај Ласкарци, во која пред точно еден месец ,загинаа 15 патници. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер