Јанакиески и Ристовски- цел на физички напад во затворот ,,Шутка“

Екс министрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски физички нападнати за време на денешната едночасовна пауза за прошетка во затворот Шутка каде се наоѓаат од синоќа во притвор за случајот 27-ми април. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер