Адеми: Јавно ќе бидат преиспитани сите одбиени апликации

Министерството за култура утре повторно ќе ги преразгледа сите одбиени апликации за финансирање на проекти од национален интерес, вели во интервју за Канал 5 министерот Асаф Адеми. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер