Сијарто: Не знам како Груевски без пасош влегол во Унгарија

Додека унгарските весници преку карикатури се подбиваат со бегството на Никола Груевски во Будимпешта, владата на Виктор Орбан засега не сака да открие како поранешниот македонски премиер, без пасош стигна на нивна територија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер