Вториот нацрт-амандман за промена на Уставот од попладнево пред пратениците

Со десет гласа „за“ и пет против, првиот Нацрт-амандман за промена на Уставот помина на собраниската Комисија за уставни прашања. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер