ВМРО-ДПМНЕ: Заев со план Б- нарачан политички прогон кон опозицијата

Откако кај граѓаните не помина штетниот договор со Грција, Заев тргна во реализација на планот Б-да ја заплашува опозицијата преку нарачан политички прогон и злоупотреба на институциите, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер