Повредени патници од Македонија во тешка сообраќајна несреќа во близина на Линц

Нема загинато ниту еден од патниците во тешката сообраќајна несреќа помеѓу македонскиот автобус и камион на автопатот Линц, Австрија што утринава се случи околу 6 часот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер