Почетокот на востанието традиционално се одбележува и во Куманово

Почетокот на востанието традиционално се одбележува и во Куманово, со положување на свежо цвеќе на Спомен костурницата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер