На боиштата на Блискиот исток се борат 15 македонски државјани

До пред неколку години се бореле на страната на ИСИС, денес живеат нормален живот во земјава – безбедносните служби имаат информации дека на слобода се 57 повратници од Сирија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер