Можен ли е консензус околу ДИК и референдумот?

Може ли покрај обвинувањата на опозицијата дека се кршат процедурите во собранието партиските лидери да постигнат конечен договор околу измените на изборниот законик и околу референдумот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер