Столтенберг : Нема зачленување без промена на името, на народот е да одлучи

На специјална церемонија во седиштето на НАТО во Брисел,Македонија утре ќе биде поканета како триесетта земја да и се приклучи на Северноатлантската Алијанса. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер