Попладнево во Скопје марш за жртвите од Сребреница

Македонија дел од светските заложби никогаш повеќе да не се повтори геноцидот во Сребреница. Попладнево во Скопје се одржува марш во чест на над петте илјади жртви во геноцидот во Сребреница. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер