Мицотакис: Ципрас и Каменос му ја отвораат вратата на Скопје во НАТО

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во НАТО, изјави претседателот на опозиционата Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер