Андов: Договорот е добар, ги штити јазикот и идентитетот

Со договорот не се повредени интересите на државата, зачувани се основните наши вредности – именувањето на идентитетот и на јазикот како македонски, смета првиот претседател на Собранието, Стојан Андов. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер