Русија, САД, ООН, ЕУ.. го поздравија договорот за надминување на спорот меѓу Македонија и Грција

На позитивните пораки на првите луѓе на Европската Унија, Обединетите Нации, Стејт Департментот, попладнево се придодаде и Русија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер