МВР информира дека , во с. Катланово - скопско непознат сторител со употреба на погоден предмет отворил прозор и влегол во ОУ „Кочо Рацин“ , од каде одзел 30 компјутери, причинувајќи материјална штета од околу 403.500 денари.
Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Датум на објава: петок, 07 јуни 2013 во 11:00
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:03

коментари

остави коментар