Засега непознат сторител од куќата, сопственост на Д.Б.(37), одзел златен накит и 450 евра, а од станот сопственост на К.Т. (65)  исто така непознат сторител украл златен накит, 750 евра и 4.500 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Датум на објава: недела, 20 декември 2015 во 12:40
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:36

коментари

остави коментар