Харисон Форд, Марк Хамил и Кери Фишер прославија уште една премиера на култната сага - вчера во Холивуд беше прикажан филмот„ Star Wars: The Force Awakens“.

харисон Форд (73) имаше 35 години кога прв пат се појави во улогата на Хан Соло во оригиналната трилогија која доби подоцна повеќе продолженија. 

Марк Хамил (64) , славниот Лук Скајвокер се појави на црвениот килим.Tough: Protagonist Luke had to escape the clutches of Darth Vader in the movieКери Фишер, ( 59) имаше само 21 година кога прв пат ја одигра принцезата Леа.

Седмото продолжение на „Star Wars“ се очекува да има извонреден успех. Фановите на оваа фантастична приказна со нетрпение очекуваа д аги видат своите омиелни ликови!

Who shot first? Fans went into overdrive snapping photos with the movie star

- Во 1970-тите никој не знаеше што да се очекува. Ова е невидено, никогаш не се случило! - изјави Форд за  Starwars.com.Still got it! The 64-year-old traded in his lightsaber for a smart suit and scarf as he showed off some facial scruff


The Force Awakens започнува со децении  по оригиналот, кога од урнатините на Империјата се појавува Новиот Поредок и мистериозниот Кајло Рен.

И само два дена по промоцијата во Холивуд, филмот доаѓа во Скопје!


„May the force be with you“!


Датум на објава: вторник, 15 декември 2015 во 13:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар