И во продолжението „Spectre” Бонд експериментира со различни вкусови, со тоа што наместо класичен, ќе пие таканаречен “валкан” мартини, кој подразбира додавање на маслинка во мешавината на вотка и сув вермут.

На традиционалистите сигурно ќе им пречи оваа промена, но факт е дека таканаречениот “валкан“ мартини е идеален пијалак за човек кој не може да престане да заведува жени.

Датум на објава: сабота, 03 октомври 2015 во 11:01
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:36

коментари

остави коментар