„20 лица се убиени кога бомбаш самоубиец го активираше експлозивот на еден собир во Хасака, во пресрет на празникот Норуз“, курдската Нова година, изјави за „Франс прес“ Рами Абдел Рахман, директор на Сириската опсерваторија за човекови права.

Тој додаде дека повеќе десетици лица се повредени во експлозијата.

Датум на објава: петок, 20 март 2015 во 20:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар