Популарниот актер по примањето на наградата не еден хуманитарен настан , Celebrity Fight Night за време на својот говор ги демантираше шпекулациите на медиумите дека ќе се венча во својата вила на езерото Комо.

-Својата преубава девојка со која ќе се женам ја запознав тука во Италија , за неколку недели ќе се венчаме токму тука во Венеција, изјави 53 годишниот Џорџ Клуни.

Наводно убавата адвокатка Амал на свадбата ќе носи венчаница од модната куќа Alexander McQueen, од истата куќа беше и вечницата на војботката од Кент Кејт Мидлтон

Датум на објава: вторник, 09 септември 2014 во 12:14
Крсте Галевски

коментари

остави коментар