- Ако нема договор во Беисел, веројатно за Србија ќе биде запрена европската интеграција најмалку за две години поради претстојните избори во Германија и промените во составот на Европската комисија идната година и затоа нема да се занимаваат со Србија, рече Љајиќ.

Тој оцени дека евентуалната реконструкција на Владата и избори по неколку месеци би биле најлоша варијанта за Белград, но за тоа ќе решаваат двете водечки партии во земјата и пред се Српската напредна партија. 

извор: МИА

Датум на објава: недела, 31 март 2013 во 20:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар