Марадона и Пеле, најдобрите фудбалери на сите времиња,  никогаш не биле во добри односи, и не престануваат провокациите меѓу нив.

На прес конференција пред некој ден на Марадона му покажале фотографија од соблекувална на која Пеле е гол, со прашањето - чиј е поголем?

Марадона се насмеал, го вперил прстот кон пеле на фотографијата и рекол - овој е најмал!

  Сега чекаме да видиме што ќе врати Пеле!

Датум на објава: понеделник, 16 септември 2013 во 11:08
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:18

коментари

остави коментар