Таткото на 30 годишниот Горан Т.  Го пријавил синот дека пие и потоа ја тепа мајка си . Кога мајаката требало да даде исказ , ја открила ужасната вистина .

На три пати од декември минатата година до почетокот на овој месец , Горан пијан ја напаѓал и ја силувал 50 годишната жена .

Шокираните жители на местото велат дека Горан пред шест години бил уапсен во полицијата поради тоа што сексуално ја нападнал и својата 75 – годишна стрина.
Мештаните со најлоши зборови го опишале однесувањето на Горан , како проблематичен и алкохоличар , но велат дека не можеле ниту д апретпростават дека направил такво страшно дело .

Полицијата на синот му одредила притвор од 30 дена. 

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 22:57
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:11

коментари

остави коментар