Зејстра ја поднесе оставката откако вчера призна дека лажел кога изјавил дека во 2016 година присуствувал на состанокот на кој Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека има детален план за ,,голема Русија “.

Како што навел во оставката шефот на Холандската дипломатија смета дека со тоа сериозно му е нарушен кредибилитетот и оти не може да продолжи со својата работа.

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 19:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар